O nás

  00_velka
  01_igor
  Ing.arch. Igor Cziel – architekt a konateľ

  Maturoval v odbore Stavebný manažment na SPŠ stavebnej a geodetickej v Košiciach. Promoval na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach v odbore architektúra a urbanizmus. Počas štúdia na vysokej škole pracoval v ateliéri Drahovský Pásztor architekti. Neskôr pôsobil v architektonickej kancelárii Amspol a posledné roky v ateliéri 3linea architekti.

  V domácom prostredí rodinnej stavebnej firmy prichádzal do styku s praktickým svetom realizácie stavieb. Počas štúdií brigáduje v stavebnej firme a naberá prax. Po niekoľkých rokoch projektovania prichádza do firmy a postupne preberá rodinný podnik.

  Okrem iného sa zaujíma o hudbu, fotografiu a film. Vášnivo skúma regionálnu históriu a je spoluautorom niekoľkých publikácií a výstav dokumentujúcich miestnu históriu v Gelnici. Je autorom dvoch dokumentárnych filmov o pamiatkach a osobnostiach mesta Gelnica, ktoré boli ocenené aj na súťažiach amatérskeho filmu.

  03_projekty
  Projekty na kľúč

  Každý projekt je pre nás samostatným zadaním. Vychádzajúc z osvedčených detailov a konštrukčných riešení je pre nás podstatné dať každej stavbe niečo špecifické, osobité. V tom vidíme zmysel osobných konzultácií a komunikácií s klientom, aby bolo riešenie “šité” na mieru.

  Práve kombinácia architekta a výrobnej, remeselnej zložky je kľúčová, aby sme komplexne zabezpečili návrh, konzultácie, výrobu a priebeh realizácie s dôrazom na najlepší výsledok.

  02_drevo
  Termodrevo špecializácia

  Firma sa dlhé roky zameriavala na prácu s dreveným masívom. Či už išlo o mäkké alebo tvrdé dreviny. Najväčšie pole pôsobnosti mala práve v atypických stolárskych výrobkoch a tesárskych prácach. Vychádzajúc z tradičných princípov stolárstva sme sa rozhodli posunúť prácu s drevom na ďalšiu úroveň a zúročiť tak skúsenosti v novej sfére.

  Termodrevo umožňuje v architektúre použiť prírodný materiál so svojou odolnosťou voči poveternostným podmienkam, bez umelých konzervačných procesov a s prirodzeným vzhľadom a pocitom. Špecifická tepelná úprava dreva umožňuje použiť neagresívne a nesyntetické povrchové úpravy, pri ktorých je možné vždy pri dotyku cítiť samotnú hmotu a štruktúru dreva. Napustenie prírodnými olejmi pôsobí hĺbkovo a neuzatvára drevenú hmotu za umelý obal lakov. Materiál ostáva na pocit stále prírodný a teplý.

  Kreatívne využívame všetky tieto vlastnosti materiálu a vo svojich návrhoch ponúkame riešenia, kde sa priestory predtým chladné stávajú prirodzene teplými a pohodlnými. Aplikujeme moderný dizajn s odkazom na tradičné vlastnosti dreva.

  04_design
  Nový dizajn domu

  Ponúkame skúsenosti s rekonštrukciami stavieb, a tým možnosť realizovať novú tvár pre Váš dom. Redizajn fasády je pre nás výzvou a tiež cestou, ako vyriešiť problémy často neodborne realizovaných fasád.

  Spolupracujeme s tímom projektantov a špecialistov pre komplexné zabezpečenie všetkých stránok projektu, od statiky po stavebnú fyziku a ďalšie profesie.